Във втората среща среща от четвъртфиналната плейофна серия, играна днес в Стара Загора, домакините измъкнаха победата срещу Балкан с една точка разлика - 86-85 (26-19, 14-23, 19-18, 27-25). Така резултатът от серията стана 1-1 победи, а последният трети мач между двата тима ще бъде на 1 май в Ботевград.

В отбора на Балкан, който замина за Стара Загора в деня преди мача, не бе Тауан Ейджи, който все още не е напълно възстановен от стомашен вирус. В драматичните последни минути Балкан поведе с 2 точки след серия от 6-0. След това обаче допусна Бишъп да вкара тройка 12.4 секунди преди края. След таймаута атаката на Балкан не бе резултатна  и Берое спечели с 86-85.

Божидар Аврамов отново бе най-резултатен за Балкан с 22 точки, има 7 борби и 5 асистенции. Другият с двуцифрено измерение на вкараните точки - 12, е Давонтей Джордан. Трима са с по 9 - Чеймбърс, Грозев и Димитров, който овладя 11 борби. С по 8 точки са  Балабан, Станимир Маринов и Вутев.

Топреализатор за победителите бе Седариан Рейнс с 20 точки, 17 отбеляза Симеон Илиев, с 15 е Кейлъб Бишъп, 13 вкара Джими Гавин.