Баскетболният отбор на Балкан - момчета до 14 години, ще спори за шампионската титла за тази възраст. В днешния втори полуфинал възпитаниците на треньора Николай Пеев  победиха Сливен баскет с 82-48. И утре в битка за трофея ще срещнат Черно море Тича, който в първия полуфинал днес в Арена Ботевград разгроми Дунав 2016 от Русе с 87-54.

В полуфинала срещу Сливен баскет момчетата на Балкан имаха проблеми през първите две четвъртини. В първата взеха минимален аванс от 3 точки - 20-17. В началото на втората Сливен на свой ред успя да излезе напред с 3 точки, но до края на четвъртината балканци си върнаха водачеството и на полувремето резултатът бе 35-31 в тяхна полза.

Второто полувреме протече при пълно превъзходство на отбора на Балкан. След третата четвъртина , завършила 30-10, таблото показваше  65-41. Последните 10 минути завършиха при 17-7 за Балкан за крайното 82-48.

Финалната среща е в неделя, 30 юни от 12.30 часа в Арена Ботевград. Преди това за бронзовите медали ще играят Дунав 2016 и Сливен баскет.

В днешните срещи за класиране от 5 до 8 място Чавдар Троян победи Доростол Силистра със 74-68, а БУБА баскетбол се наложи над Левски със 106-63.

В неделя в зала "Георги Христов" за петото място от 10.45 ч. ще се срещнат Чавдар Троян и БУБА. А преди това от 9.00 ч. за 7-8 място играят Левски и Доростол.