За изминалия сезон баскетболната школа на Балкан  е на трето място при подрастващите в мъжкото направление. Класацията е направена след завършване на петте финала в различните възрасти - до 12, до 13, до 14, до 16 и до 18 години.

Участниците във финалите бяха класирани по следната система. Шампионът на България получава 10 точки, вторият - 9, третият - 8 ит.н до осмото място, което носи 3 точки. Отборите, класирали се от 9 до 12 място или по-назад, получават 2 точки.

С 84 точки БК Балкан е на трето място в класирането за сезон 2018-2019. Отборите му участваха в 4 финала: до 12 години - 7-мо място, до 13 г. - шампиони, до 14 години - шампиони, до 16 години - 7-мо място, юношите до 18 години не се класираха за финалния турнир.

На първо място е школата на БК Черно море Тича с 43 точки /5 отбори на финалите/, втори е БУБА баскетбол с 31 точки /4 финалисти/. Четвърти е Тунджа Ямбол с 25 точки, пети Левски с 24, шести е Рилски спортист с 20 точки.