За първи път в кариерата си Станимира Петрова вдигна Купа "Балкан" на едноименния турнир по бокс за жени и девойки в Ботевград. Световната и двукратна европейска шампионка заслужи трофея, след като триумфира в категория до 57 килограма на турнира в Ботевград. На финала Петрова се наложи убедително над Каролин Вейре (Канада) с 4-1 съдийски гласа.

Освен Станимира още три български боксьорки спечелиха златни медали. В дългоочаквания сблъсък при 48-килограмовите младата ни ръкавица Еми-Мари Тодорова победи опитната Севда Асенова с 4-1. Бронзовата медалистка от Европейските игри в Минск Габриела Димитрова пък се наложи над Елена Савелева с 3-1 на финала в категория до 51 килограма. Третото злато отиде при Мелек Закифова, която на 48 килограма при девойките отупа Диана Пасат от Румъния.

Българските боксьорки взеха още два сребърни и седем бронзови медала. Втори в категориите си станаха Златислава Чуканова (54), която във финала загуби от Карина Тазабекова (Рус) с 1-4, и Деница Елисеева (64), претърпяла поражение от Александра Ордина (Русия). Бронзовите ни медалистки са Аслъхан Мехмедова (60) и Мелис Йонузова (69) при жените и Анна Мария Дялова (60), Жулияна Петрова (48), Дара Ганчева (51), Дилек Серветова (54), и Далия Райчева (64) при девойките.

Златната медалистка в категория до 48 килограма - Мелек Закифова, вдигна Купа "Балкан" при девойките. Европейската шампионка за момичета от София 2017 грабна трофея, след като на финала победи Диана Пасат от Румъния.