Баскетболистите на Балкан загубиха със 79-64 /17-14, 22-14, 24-24, 16-12/ първия мач от първия квалификационен кръг на Шампионската лига, който бе в Швеция. Реваншът е в петък в Арена Ботевград от 19.00 ч.

Балканци не започнаха добре и в средата на първата четвъртина домакините водеха с 10-2. След това обаче постепенно започнаха да намаляват разликата и дори изравниха 14-14 малко преди края на частта, но допуснаха тройка за 17-14 за Сьодертале.

Началото на втората част бе кошмарно за Балкан. Само за 3 минути и половина домакините направиха серия от 13-0, а в първите 6 минути нашите бяха вкарали само 2 точки, като резултатът в 17-та минута премина 20-точковата разлика - 37-16.  Последваха две тройки на Радонич, едната от които с фаул плюс още една тройка на Митко Димитров, с което балканци на свой ред направиха серия от 12-0, като доведоха резултата до 39-28 за Сьодертале.

В средата на третата четвъртина домакините дръпнаха с 19 разлика - 60-41, но с добри последни минути до нейния край балканци отново сведоха изоставането си до 11 точки - 63-52. Тази част завърщи при равен резултат 24-24.

В началото на последната част нашите успяха за минута и половина да стигнат до 63-54, но само за три минути със серия от 6-0 Сьодертале поведе с 69-54, а когато оставаха минута и половина - със 77-60. В крайна сметка с два точни наказателни удара 0.1 секунда преди сирената Митко Димитров оформи крайното 79-64.

В този мач Балкан изоставаше драстично в борбата под двата коша - има 18 овладени топки по-малко от съперника /48-30/. Стрелбата също бе доста по-слаба: 31.58% /18 от 57/ спрямо 44.62% /29 от 65/ на Сьодертале Кингс. Играчите на Балкан отнесоха 7 чадъра, 5 от които през първото полувреме. Асистенциите са сравнително равни - 18 на 17, Балкан направи 5 грешки по-малко - 9 срещу 14 на съперника.

С 14 точки за Балкан е Марко Радонич, 13 отбеляза Димитър Димитров, с 9 е Михайло Секулович, 8 има Джордан Калахан, със 7 е Ивко Ивков, Паич има 5, Пашалич 4, с по 2 са Крис Минков и Вангелов.

За победителите се откроиха Дино Пита с 20 точки, Чарлз Калисън с 15, Александър Ларшон с 14 точки и 8 борби и Йонатан Першон, който направи дабъл-дабъл с 11 точки и 10 асистенции.