Отборът на Литекс направи 1:1 като гост на Астън Вила в срещата-реванш от първия кръг на турнира за Купата на УЕФА, която се игра на стадион "Вила Парк" в Бирмингам.

Домакините поведоха в резултата в 27-та минута, когато Марлон Хеърууд нахлу мощно в наказателното поле на "оранжевите" и прати топката във вратата на Тодор Тодоров.

Възпитаниците на Станимир Стоилов правеха хубави контраатаки и често застрашаваха американския страж на домакините Брад Фридъл.

Ловчанлии успяха да изравнят резултата в 53-та минута, когато френският нападател Вилфред Нифлор реализира отсъдената дузпа за нарушение на Куеляр срещу Том.

Литекс имаше всички шансове да спечели крайната победа, но в крайна сметка си тръгва от Англия с точката.

"Оранжевите" загубиха шансове да продължат в груповата фаза на турнира след загубата в Ловеч с 1:3, но все пак се представиха на много добро ниво в този мач срещу третия отбор в класирането на Висшата лига на Англия.