Баскетболистите на Балкан спечелиха победа и във втората си среща от първенството на НБЛ. Тази вечер в Правец те се наложиха над А1 Академик със 102-88 /23-24, 28-21, 23-19, 28-24/.

Обиграният млад състав на домакините спечели първата четвъртина. Втората бе за Балкан и  на полувремето зелените имаха аванс от 6 точки - 51-45. В третата и четвъртата част Балкан доминираше, като разликата в негова полза достигна до 20 точки.

Отново отличен мач изигра Дейшон Найт, който стана топреализатор за победителите с 25 точки, направи и 8 завършващи подавания. Много силно играха Михайло Секулович, който реализира 20 точки и само една борба не му достигна за дабъл-дабъл, има и 5 асистенции, и капитанът Митко Димитров с 18 точки и 6 овладени топки. С голям принос за успеха е и Крис Минков с 14 точки, 5 борби и стрелба 4/5 от тройката. С по 9 точки са Джордан Калахан и Ивко Ивков, 5 има Станислав Цонков, с 3 е Марин Маринов, с 2 Здравко Христов.

За Балкан не игра  Марко Радонич, който все още не е напълно възстановен. От състава на Балкан на полето не се появиха Николай Вангелов и юношата Георги Маринов.

Американският център Кени Хол, който подписа договор с Балкан, ще пристигне в Ботевград в понеделник.

За Академик над всички бе капитанът Николай Грозев, отбелязал 29 точки  с 5/6 за 3 точки и 9 овладени борби. Дабъл-дабъл има центърът Андрей Иванов - 14 точки и 12 борби. С 12 точки е Цветомир Чернокожев, 11 от които през второто полувреме.

В другите днешни мачове от втория кръг Рилски спортист спечели в Бургас срещу Черноморец с 98-75, а Спартак Плевен срази като домакин Академик Бултекс 99 с 97-85. В четвъртък във Варна Черно море Тича отстъпи пред Левски Лукойл с 62-82, а последната среща от кръга между Ямбол и Берое е в неделя.