Футболистите на Балкан постигнаха категоричен успех в третата си предсезонна контрола и първа като домакини. Тази вечер в среща, започнала в 18.30 ч.,  те победиха мездренския Локомотив с 6-0, като всичките шест попадения бяха отбелязани през първото полувреме.

Още до 15-та минута домакините вече водеха с 4-0. Головата серия откри  две минути след началото дебютиращият с екипа на Балкан централен нападател Петко Петков.  Две минути по-късно той направи асистенция за попадението на Кристиян Ковачев.  Третият гол отбеляза с глава Георги Кременлиев, отново след подаване на Петков. Самият Петков вкара четвъртия гол в 15-та минута.

В 25-та резултатът стана 5-0 след хубав изстрел на Кристиян Ковачев, за когото това бе второ попадение. А в края на полувремето Петко Петков оформи своя хеттрик за 6-0.

През второто полувреме резултатът не бе променен. Повече възможности за гол имаха домакините, но не можаха да реализират още голове. Старши треньорът на Балкан Иван Редовски  пусна в игра всички налични футболисти, сред тях и петима юноши на клуба.

В първия мач между двата отбора, игран преди седмица в Мездра, Балкан спечели с 3-1.

Според предварителната програма следващата проверка на Балкан ще бъде отново в Ботевград. В събота от 11.00 ч. на градския стадион негов съперник ще бъде ФК Дреновец - един от хитовете на Северозападната трета лига.