Германия победи Русия с 2:1 в безспорното дерби от третия кръг на евроквалификациите. На „Сигнал Идуна Парк” в Дортмунд Бундестимът заслужено стигна до успеха, след като още през първото полувреме след страхотна игра стигна до два гола на Подолски и Балак. Немците започнаха вихрено и още в 9-тата минута комбинация между Хитцелшпергер и Швайнщайгер доведе до центриране на Клозе към Подолски, който от 10 метра с левия крак закова топката в долния десен ъгъл на вратата на Акинфеев. В 28-мата минута домакините удвоиха преднината си чрез капитана Балак. Троховски от собственото си поле подаде чудесно отляво към Пвайнщайгер, който центрира в малкото наказателно поле. Там най-добре се ориентира звездата на Челси и от три метра без проблеми вкара за 2:0. Втората част започна с лек студен душ за Бундестима, след като в 51-вата минута Анюков измъкна топката от Лам и от самата голлиния подаде успоредно на вратата. Пазилият в този двубой Рене Адлер не можа да се намеси адекватно и топката мина между краката му, за да попадне в чакащия на голлинията Аршавин, за когото остана просто да я чукне в опразнената врата. Въпреки това „сборная” не можа да стигне до ново попадение, въпреки добрите изяви на Жирков и Погребняк, които бяха близо до това да огорчат Адлер за втори път.
След тази победа Германия остава начело в класирането в група 4 с актив от 7 точки. Финландия продължава с доброто си представяне, след като победи аутсайдера Азербайджан с минималното 1:0 след гол на Форсел. В първия си мач от евроквалификациите скандинавците завършиха наравно 3:3 срещу Бундестима. В третия мач от групата Уелс се справи без особени проблеми при домакинството си на Лихтенщайн. Едуардс в 41-вата минута и автогол на Фрик в края на мача донесоха успеха с 2:0 на островитяните.