Баскетболистите на Балкан най-после спечелиха победа в Арена Ботевград. Това стана при четвъртия им опит - днес в последния домакински мач за календарната година. Те спечелиха срещу гостуващия Академик Пловдив с 91-77 (30-24, 25-17, 15-15, 21-21).

Балканци изиграха силно първо полувреме, след което бяха натрупали аванс от 14 точки 55-41. Второто бе доста по-равностойно. В третата четвъртина госттите на два пъти се доближаваха до 6 точки, но след нейния край авансът на Балкан от 14 точки се запази - 60-46. Доста напрежение имаше и в последната част, когато пловдивчани свалиха изоставането си само до 5 точки в 35-та минута. Последваха обаче три бомби на Аврамов зад дъгата в рамките на по-малко от две минути и изходът на мача практически бе решен. Последната сирена прозвуча при резултат 91-77 за Балкан.

Божидар Аврамов увенча силната си игра, като стана топреализатор с 20 точки, като вкара 6 тройки от осемте си стрелби. Сияни Чеймбърс пъкт направи дабъл-дабъл с 16 точки и 10 завършващи подавания. Давонтей Джордан отбеляза 13 точки, някои от тях в решителните моменти в последната част, има и 6 борби и 5 асистенции.  Силно се включи Марин Маринов, който вкара 11 точки, всичките през първото полувреме. Николай Грозев даде своя принос за успеха с 10 точки, с 9 точки и 8 борби е Тауан Ейджи, Димитър Димитров вкара 8, с по 4 са Дарко Балабан и Крис Минков.

За Академик най-резултатен с 20 точки бе хърватинът Йере Вучица. 13 има Васил Бачев, с 12 е  Николай Титков, с 11 Обрад Томич.

Последната среща на Балкан за календарната 2020 е на 29 декември, когато гостува на Ямбол. А Академик няма повече мачове.

Сн.: balkan-basket.com