Късно снощи се игра мачът от Първа дивизия на Националната Аматьорска Лига по Баскетбол (НАЛБ) между двата отбора от Ботевград - Балкан и Форест Бойс. Победа със 76-70 (11-17, 16-20, 25-15, 24-18) постигна Балкан.

Първите две части бяха за тима на Форест Бойс, който на полувремето имаше аванс от 10 точки - 37-27. След третата четвъртина обаче резултатът вече бе равен - 52-52, а в последната Балкан направи пълен обрат и спечели дербито.

Най-резултатни за победителите с по 20 точки бяха Александър Йонов и Костадин Методиев. С по 11 са капитанът Тодор Петров и Цветомир Бенчев.

За Форест Бойс най-много точки - 17, отбеляза Мартин Георгиев. С 13 точки е Владислав Вушев, вкарал 4 тройки от 7 стрелби. С дабъл-дабъл от 11 точки и 11 борби е Драгомир Енчев, с 10 е Божидар Цачев.