Само три дни след трите тежки мача за ФИБА Къп в Истанбул, след които се класира в Топ 16 на турнира, Балкан срещна Ямбол в отложен мач от първенството на НБЛ. В Арена Ботевград домакините спечелиха с 85-70 (21-19, 28-21, 22-14, 14-16). Това бе десета победа на зелените в изиграните 14 мача. С нея те се върнаха на третото място във временното класиране, като имат и мач по-малко от временния лидер Левски Лукойл, който е следващият им съперник на 6 февруари в Ботевград.

Срещу Ямбол Балкан изпита известни затруднения в определени моменти на срещата, но въпреки тях бе по-добрият тим.  Най-трудният период бе първата половина на последната част, когато не можа да вкара точка в продължение на почти пет минути, допусна серия от 0-11 и Ямбол се доближи до 6 точки разлика - 71-65. След таймаута на Арсич балканци на свой ред направиха серия от 10-2 и победиха заслужено.

С по 17 точки най-резултатни за Балкан бяха Давонтей Джордан и Дарко Балабан, който за 20 минути овладя и 8 борби. Сияни Чеймбърс направи дабъл-дабъл с 14 точки и 10 завършващи подавания. С 13 точки и 8 борби за 18 минути на полето е Тауан Ейджи. Една точка не стигна на Димитър Димитров за дабъл-дабъл - има 9 точки и 10 борби, с 9 точки също е и Божидар Аврамов. Николай Грозев завърши с 4 точки, Денислав Вутев - с 2. В игра влязоха още Илиян Пищиков и Мариян Хубанов.

Топреализатор за Ямбол с 21 точки е Андрей Иванов, който е и с дабъл-дабъл от 13 борби под двата коша. С по 11 точки са Иван Лилов и Ерик МакГил, 10 вкара Франклин Уилиямс.

Вчера в Плевен Черноморец спечели срещу Спартак с 91-82. А на 29 януари Черно море Тича загуби у дома си от Левски Лукойл с 88-121.

Сн.: БК БАЛКАН