Баскетболистите на Балкан постигнаха своята 11-та победа в първенството на НБЛ. Това стана тази вечер като гости на Академик Пловдив в последната среща от второто завъртане в редовния сезон на лигата. Резултатът: 81-70 (16-19, 18-14, 31-22, 16-15).

За този успех Балкан трябваше да се потруди доста, тъй като в определени моменти отстъпваше на своя съперник. Загуби първата четвъртина с 3 разлика. Направи серия от 7-0 в средата на втората и поведе с 2 точки - 30-28 в 18-та минута, а след края на полувремето авансът му бе само 1 - 34-33.

Балканци отбелязаха първия кош в третата част, но само за 4 минути допусна домакините да направят серия от 14-3 и те поведоха с 9 разлика - 46-37. Последва обаче невероятна серия от точни далечни стрелби на Божидар Аврамов, с която за по-малко от три минути резутатът бе изравнен 49-49. Това видимо повлия зле на домакините, които до края на тази трета четвъртина вече имаха пасив от 10 точки - 55-65.

В последните десет минути балканци изцяло контролираха играта, въпреки опитите на Академик със зонова защита и зонова преса да затруднят зелените. Четири минути преди края Балкан дръпна с двуцифрена разлика - 63-74, тя стана плюс 14 в тяхна полза минута до сирената, а тя прозвуча при 81-70 за Балкан.

Така Балкан остана на третото място след второто завъртане с баланс от 11 победи и 5 загуби. Той е с 2 победи по-малко и 2 загуби повече от втория Левски Лукойл, лидер с 14 успеха и само 2 поражения е Рилски спортист.

Отново страхотен мач изигра Божидар Аврамов. Той стана топреализатор с 20 точки. Отбеляза 5 тройки от 9-те си стрелби, три от които бяха решаващи за обрата в средата на третата част. Има и 6 борби и 3 асистенции. Силно второ полувреме изигра и Димитър Димитров, той завърши с 14 точки, а има и 6 асистенции.  С по 11 точки са Сияни Чеймбърс и Вонтей Джордан, който пък е с дабъл-дабъл с цели 12 борби, подаде и  5 завършващи подавания. С двуцифрен актив от 10 точки е и Николай Грозев. Дарко Балабан има 8 точски, със 7 точки и 9 борби е Тауан Ейджи.

Васил Бачев отбеляза 17 точки за домакините. С дабъл-дабъл от 13 точки и 15 борби е Йере Вучица, 12 отбеляза Обрад Томич, 9 - Тони Гуджино.