Отборът на Балкан победи  Фрибур Олимпик с 90-74 (33-15, 11-21, 19-19, 27-16) и стана първият четвъртфиналист от "балона" на Топ 16 на ФИБА Къп, домакин на който е Арена Ботевград.  И в четвъртък, 25 март ще срещне победителя от втория осминафинал, който е тази вечер, между Рилски спортист и руския Парма.

Успехът бе постигнат по категоричен начин, въпреки известни приливи и отливи в играта на зелените. Те започнаха мача с канонада от отбелязани кошове и спечелиха първата четвъртина с аванс от цели 18 точки - 33-15. Във втората обаче започнаха слабо и преднината им започна да се топи като мартенски сняг. Шампионът на Швейцария направи серия от 15-0, а балканци вкараха първия си кош в тази част 4 минути и половина до нейния край. В крайна сметка на полувремето имаха аванс от 5 точки - 44-39.

Третата четвъртина бе изключително равностойна, за което говори и резултатът от нея - 19-19.В 25-та минута със серия от 11-4 Балкан дръпна с 55-43, но след това швейцарският тим на свой ред направи серия от 10-3, а минута преди края намали пасива си само до 2 точки - 58-63.

Петте точки преднина за Балкан след третата част бързо бе увеличен на 13 - 71-58 в 32-та минута. Продължи да поддържа двуцифрен аванс до 35-та. Последва един критичен период, в който Фрибур смъкна изоставането си смо до 4 точки - 72-76 при оставащи 4 минути.  След това обаче балканци  отново вдигнаха разликата до двуцифрено измерение, а до последната сирена дори я увеличиха на 16 точки - 90-74.

По 21 точки за победата отбелязаха Дарко Балабан и Божидар Аврамов.  Интересно е, сръбският центтър не овладя нито една борба, но затова пък изпусна само на два пъти при стрелбите си. А Божидар Аврамов вкара 5 тройки и направи 5 асистенции. Много силно игра и Сияни Чеймбърс, който заевърши с 19 точки (5 тройки от 7 шута) и  9 асистенции. С по 8 точки са Крис Минков и Давонтей Джордан, с 6 и капитанът Митко Димитров,  5 точки и 8 борби има Тауан Ейджи, 2 добави Станимир Маринов.

За Фрибур Олимпик най-резултатен с 14 точки е хърватският център Кристиян Крайна, 11 има Борис Мбала, познатият от престоя си в Рилски спортист Шон Барнет вкара 9.