Без особени проблеми за домакините премина първата среща от четвъртфиналния плейоф между Балкан и Берое. В Арена Ботевград домакините спечелиха с категоричното  94-58 (31-9, 22-14, 19-14, 22-21).

Вторият мач между двата тима ще бъде в събота, 24 април в общинската зала в Стара Загора. Ако Балкан спечели и тази среща, серията приключва. При успех на домакините ще има трети мач, който ще бъде на 1 май в Ботевград.

За превъзходството на Балкан красноречиви са резултатите от отделните части. Първата - 31-9 за Балкан, на полувремето авансът им достигна 30 точки - 53-23.  Спечелиха и третата с 19-14, и четвъртата с 22-21.

Берое бе без четирима основни играчи - Павел Маринов, Фейгън, Брейди Роуз и Стоянов, за Балкан заради заболяване не играха Крис Минков и Тауан Ейджи.

Най-резултатен за Балкан с 22 точки бе Божидар Аврамов, той има и 8 борби и 3 асистенции. С 20 точки и 7 овладени топки е Дарко Балабан. Давонтей Джордан реализира 12 точки. С по 9 са Димитър Димитров, той има и 8 борби, и Денислав Вутев. Николай Грозев вкара 8 точки, Здравко Христов добави 6. С 5 точки и 9 завършващи подавания е Сияни Чеймбърс, 3 има Станимир Маринов.

Джими Гавин бе топреализатор за Берое с 20 точки.  С 13 е Дамян Минков, 11 вкара Комбаков.

Сн.: БК Балкан