В рамките на по-малко от седмица Балкан претърпя второ поражение от Берое пред своята публика в Арена Ботевград. За разлика от мача за третото място в турнира за Купата преди шест дни, когато паднаха с 59-71, в срещата от 19 кръг на НБЛ домакините играха значително по-добре, но това не бе достатъчно за успеха - загубиха със 72-80/17-19, 19-20, 17-17, 19-24/.

Гостите спечелиха първите две части и след тях водеха с 3 точки - 39-36. В третата четвъртина, завършилма 17-17, запазиха този аванс. Най-интересното се случи в последния период. Три минути след началото му Берое стигна до най-големия си аванс от 9 точки - 64-55. След тайм-аута, взет от водещия Балкан в тази среща Михаил Михайлов, с добра защита зеленобелите направиха страхотна серия от 15-0 и поведоха със 70-64.

Веднага след това две тройки на Еврик Гари доведоха до равенство, а в решителните моменти балканци допуснаха грешки и гостите поведоха със 74-70. В оставащите до края минута и 15 секунди домакините не можаха да стигнат до нов обрат и отново загубиха.

Любопитно е, че в този мач Балкан има по-висок процент стрелба, овладя и 11 борби повече, но играчите му направиха цели 20 грешки срещу само 12 на Берое.

Домакините не можаха да се справят с центъра Тодорович, който стана топреализатор за Берое с 18 точки. Силно игра и Гари, който вкара 16, с по 13 са Ащън Мур и Тихомир Желев.

За Балкан най-резултатен с 18 точки е Марко Бръкич с 4 тройки от 7 опита и най-много овладени борби - 8. Мартин Маринов отбеляза 14 точки, но стрелбата му от тройката бе 1 от 8, третият с двуцифрен актив е Душан Цветкович - 12 точки. Дурчев има 9, с 8 е Николай Маринов, 6 вкара Фортънбъри, с 4 е Острев, 1 добави Петков, без вкарана точка са  Николай Върбанов и Александров.