Поредна победа постигна футболният отбор на Балкан. Днес в среща от 31 кръг на Югозападната трета лига той се наложи като домакин над Сливнишки герой с 2-0.

Първите 45 минути завършиха при нулево равенство.  Балканци обаче на два пъти улучиха гредите, а и поне още толкова пъти имаше отлични шансове за гол.

Десет минути след началото на второто полувреме Балкан откри резултата. Автор на гола бе Павел Петков, който получи отличен прехвърлящ пас от Йордан Апостолов и с диагонален удар разпечата вратата на Сливнишки герой. След още десет минути бе отсъдена дузпа за Балкан за игра с ръка на защитник на гостите. Точен за 2-0 от бялата точка бе Ангел Ангелов.

Между двата гола, а и след тях балканци изпуснаха още куп изгодни положения, някои от които от непосредствена близост, но или не бяха точни, или вратарят на Героя спасяваше ударите им.

С този пореден успех Балкан запази и петото място, и преднината от три точки пред шестия Чавдар Етрополе.

Предстоят две поредни гостувания на отбори с претенции за първото място и влизане във Втора лига. Първото от тях е тази събота, 15 май на Марек, който този кръг не игра заради участието му в турнира за Купата на АФЛ.

Всички резултати от днес: Чавдар Етрополе - Левски Чепинци 6-1, Вихрен - Пирин Разлог 5-1, Доброславци - Ботев Ихтиман 3-0, Перун Кресна - Оборище 0-1, Пирин Гоце Делчев - Гранит Владая 3-1, Рилски спортист - Кюстендил 0-1, Велбъжд - Беласица 0-5.