В първия мач от серията за трето-четвърто място в първенството на НБЛ баскетболистите на Балкан победиха като домакини Академик Пловдив с 82-68 (25-17, 20-21, 16-14, 21-16) и поведоха в серията. Втората среща е след два дни - в четвъртък, 20 май в Пловдив. Играе се до 2 победи. При необходимост третият мач ще бъде в неделя в Арена Ботевград.

С по 16 точки най-резултатни за Балкан бяха Дарко Балабан (7 борби) и Сияни Чеймбърс. Николай Грозев отбеляза 14 точки, с 12 е Станимир Маринов. 8 точки има Божидар Аврамов, 7 - Давонтей Джордан, с 6 точки и 11 борби е Димитър Димитров, с 3 - Денислав Вутев.  В игра влязоха Здравко Христов и Илиян Пищиков, не се появи Тауан Ейджи.

За Академик силен мач изигра хърватският баскетболист Йере Вучица, който завърши с дабъл-дабъл от 27 точки и 11 борби. Васил Бачев отбеляза 13 точки, Николай Николов - 10.

Сн-: БК "Балкан"