За втора поредна година баскетболният отбор на Балкан - момчета до 16 години, стана шампион на България! Във финалния двубой в Русе днес следобед те победиха БУБА баскетбол  с 84-73 (11-20, 25-14, 31-20, 17-19). Преди една година на финалите в Пловдив възпитаниците на Николай Пеев оттново спечелиха финалния мач с БУБА баскетбол с десет точки разлика.

Само преди седмица този отбор стана носител и на Купата на БФБ на финалния турнир в Ботевград.

Най-резултатен за Балкан с 18 точки бе Александър Гавалюгов. Много силен мач изигра Александър Стоянов, който направи дабъл-дабъл със 17 точки и 11 овладени борби.  Също със 17 отбелязани точки е Стефан Михайлов, той също бе близо до дабъл-дабъл с 9 борби. С 14 точки за шампионскя успех допринесе Павлин Иванов.