Футболистите на Балкан записаха първо поражение от началото на първенството на Югозападната трета лига. Днес в среща от VI кръг те загубиха гостуването си на Сливнишки герой с 1-0. Единственото попадение, което се оказа победно за домакините, падна в последната минута на срещата.

През първото полувреме играчите на Балкан направиха доста пропуски пред вратата на Сливнишки герой. В 45-та минута главният рефер отсъди дузпа в полза на домакините, но вратарят на Балкан Котев спаси удара от бялата точка.

През второто полувреме същият този рефер не отсъди чиста дузпа за Балкан за спъване на Павел Петков в 60-та минута.

В следващия кръг, който е другата събота - 11 септември, Балкан ще бъде домакин на Оборище Панагюрище. Днес Оборище свали от първото място Беласица Петрич, побеждавайки го като домакин с 2-1 и застана начело в класирането с 16 точки.