В първия си мач от турнира на EYBL в Печ, Унгария  - Централноевропейска зона, момчетата на Балкан претърпяха поражение от домакините от Ратгебер Академи с 46-85 (8-22, 12-19, 20-20, 6-24). Те започнаха доста лошо срещата - загубиха първата част с 8-22, втората и третата четвъртини завършиха при равен резултат, но разликата от 20 точки на полувремето се запази и след третия период. В последните десет минути резултатът бе 24-6 за унгарския тим.

Статистиката сочи, че победителите определено  са превъзхождали по доста показатели. Стрелбата на Балкан е 19 от 67, което е едва 28%, спрямо 46% на тима от Печ (35 от 75). Разликата в овладените топки също е голяма - 56 борби за Ратгебер Академи, 35 борби за Балкан. Зелените направиха само 3 асистенции през зялата среща, от бързи атаки вкараха само 2 точки срещу 12 на съперника.

Най-резултатен за Балкан с 20 точки е Александър Гавалюгов. С по 7 са Велизар Георгиев и Кристиян Василев, с 6 е Галин Георгиев, по 2 вкараха Стефан Стефанов, Виктор Груев и Николай Нецов.

Утре момчетата на треньора Николай Пеев ще изиграят два мача. От 12.00 ч. техен съперник ще бъде  словашкият Жиар над Хроном, а вечерта от 20.00 ч. - молдовският Адмиралс. В последния си мач в неделя Балкан ще играе с другия тим от Словакия - Интер Братислава.

Резултати от други мачове, играни днес: Пардубице (Ч ехия) - Хонвед Академи (Унгария) 71-104, Дан Дачиян (Румъния) - Айдовшчина (Словения) 80-65.