Тази вечер баскетболистите на Балкан разгромиха като гости Академик Пловдив с 99-63 (28-13, 28-13, 23-18, 20-19) в среща от 4 кръг на НБЛ.  Зелените превъзхождаха тотално своите съперници - спечелиха първите две четвъртини с еднакъв резултат от 28-13 и на полувремето имаха супер преднина от 30 точки - 56-26. До края руслото в хода на срещата се запази, балканци стигнаха до рекордна разлика от 39 точки, Видич  пусна всички играчи и финалната сирена дойде при 99-63.

Дали Балкан бе свръхдобър в тази среща, или Академик бе твърде неадекватен, ще стане ясно само след два дни. Тогава - в сряда в Ботевград Балкан ще играе с Левски 2014 в мач от Балканската лига. Срещата е от 17.15 ч. в Арена Ботевград.

За статистиката: петима от Балкан вкараха повече от десет точки. Наю-резултатен с 16 точки за малко повече от 20 минути бе Дерик Марк. Силен мач изигра и Трейвин Тибодо с 15 точки и 7 овладени топки, 14 вкара Арихан Демир, с 12 точки и 6 асистенции е Станимир Маринов, а Калил Дюкс отбеляза 10 точки и направи 7 завършващи подавания. С 9 точки е Крис Мников, Димитър Димитров вкара 7, Илиян Пищиков отбеляза 6, с по 5 са Николай Грозев и Денислав Вутев.

За домакините  единственият с двуцифрен точков актив е Васил Бачев с 11 точки.

В другия мач от днес Берое едва измъкна успеха при гостуването си на Черно море Тича с 82-80.