Вторият отбор на Балкан прескочи първата фаза от турнира за Купата на ББЛ А група. В осминафинал, игран в зала “Борис Гюдеров” в Перник, момчетата на Мирослав Ралчев се наложиха над опитния тим на Политехника с 88-71, след като водеха през целия мач. Така на четвъртфинал ботевградчани ще срещнат  тима на Шоутайм, който победи Чавдар Троян. Мачът ще бъде на 19 март в Хасково

Воден от Александър Гавалюгов, който вкара две тройки поред в първите минути, Балкан поведе в резултата с 9-4. Постепенно обаче Политехника подобри нападението си и след серия 10-1 обърна нещата в своя полза. Това продължи до последните секунди на частта, в която Гавазов вкара тройка, за да даде предимство от една на Балкан след 10 минути.

Тимът от Ботевград поддържаше малка разликата във втория период и въпреки че позволи на съперника да свали до 1, след това завърши частта със серия 11-1, за да поведе с 10 на полувремето - 46-36. Балкан доминира изцяло след почивката. Нашите спечелиха периода с 26-11 като силно се включиха Здравко Христов, Гавазов, Пищиков, Гавалюгов, за да направят разликата 25 точки преди последните 10 минути.

Политехника започна последната част със серия 7-0, а нашите пропуснаха няколко поредни стрелби отдалеч. Последва таймаут, след който ботевградчани върнаха серията и до края на мача запазиха аванс около 20. Политехника спечели само последната част, но разликата бе твърде голяма за нещо повече.

Най-резултатен за успеха на ботевградчани с 23 точки бе Александър Гавалюгов, а 18 наниза Здравко Христов. Илиян Пищиков вкара 17, Михаил Гавазов 14 + 5 борби, а Денислав Вутев имаше дабъл-дабъл с 14 борби и 12 точки.

За Политехника най-много 16 точки отбеляза Йордан Кирилов, а с 12 точки и 9 борби допринесе бившият капитан на Левски и национал на България Стефан Георгиев - Торо.