Днес в среща от 28 кръг на Югозападната трета лига вторият в класирането преди този кръг Балкан претърпя поражение при гостуването на втория тим на Хебър Пазарджик. Резултатът от мача е 4-1, на полувремето дубълът на Хебър - 18-ти в класирането,  водеше с 1-0.

В началото на второто полувреме Балкан - без тримата наказани Николай Цветков, Здравко Атанасов и Йордан Апостолов, изравни чрез Костадин Велков. След това обаче домакините вкараха второ попадение, при което имаше съмнения за засада. След този гол Балкан рухна и допусна още два след контраатаки на съперника, четвъртият в самия край на срещата.

В Етрополе Чавдар и лидерът Беласица завършиха наравно 1-1, като етрополци водеха на полувремето с 1-0. Чавдар излезе на второто място с 60 точки, оставяйки зад себе си Балкан, който е с 59.

В следващия 29 кръг другата събота, 15 април от 17.00 ч.  Балкан приема Чавдар Етрополе.