Футболният отбор на Балкан завърши 1-1 при гостуването на втория тим на Хебър Пазарджик. Срещата премина при огромно напрежение и грозни сцени, предизвикани както от съдията, така и от страна на домакинската публика.

В 23-та минута Балкан поведе с 1-0 с гол от дузпа на Павел Петков. В 39-та домакините изравниха след много съмнително положение за засада.

Бурята се разрази през второто полувреме. Някъде около 60-тата минута треньорът на Хебър влезе в центъра на игрището и хвана за гушата Павел Петков от Балкан. Дежурният делегат, който бе от Пазарджик, каза на рефера да ги изгони и двамата и той така и направи. На терена нахлуха и привърженици на домакините, Балкан не поиска мачът да продължи и той бе прекъснат за около 15 минути.

Грубостите на домакините продължиха до края на срещата. В даденото близо 11 минути добавено време реферът отмени гол на Балкан и не даде нова дузпа  и така срещата завърщи 1-1.