Днес в предпоследната среща от редовния сезон на НБЛ баскетболистите на Балкан спечелиха като гости в Шумен със 73-67 (17-20, 18-14, 22-12, 16-21). Това бе трети мач за зелените тази седмица - в понеделник победиха в Ботевград Черноморец и си гарантираха второто място, а  в сряда отстраниха косовския Сигал в четвъртфинала на Балканската лига и се класираха за Файнъл Фор в края на месеца.

Срещу Шумен треньорът Видич даде по-голямо игрово време на по-младите състезатели. Най-резултатен с  16 точки бе Дерик Маркс, Амад Рори вкара 14, Николай Грозев и Уошингтън отбелязаха по 11. С 9 точки е Илиян Пищиков, Михаил Гавазов вкара 7,  с 3 е Вутев, 2 има Д. Димитров. Крисчън Джоунс бе в игра по-малко от 4 минути.

За Шумен най-резултатен с 15 точки бе Диян Биелич, той направи и дабъл-дабъл с 14 овладени борби.  С по 12 са Маркъс Майерс и Георги Кендеров, 10 вкара Александър Милов.

В последния кръг от редовния сезон - на 26 април,  Балкан ще бъде домакин на Левски, който днес победи като домакин Берое с 86-68.