Днес в предпоследното си гостуване от редовния сезон на НБЛ баскетболистите на Балкан постигнаха успех със 105-89 (30-21, 22-25, 29-25, 24-18). Последният им мач като гост е в събота, 22 април на Академик Пловдив, който обаче ще се играе в Арена Самоков заради заетост на залите в града на тепетата.

Балканци тръгнаха с 11-4 в 4-та минута и спечелиха първата четвъртина с 30-21. Вторият период бе за домакините, които взеха частта с 25-22 и на полувремето Балкан водеше к 52-46.  След почивката последва отпускане в редиците на зелените, Шумен се възползва от това и поведе в 26-та минута с точка разлика - 65-64. Балканци отвърнаха със силна серия от 17-3 и след третата четвъртина водеха с 81-71. В последните десет минути Балкан продължи да доминира, премина границата от стоте точки и спечели мача със 105-89.

Силен мач за Балкан изигра Николай Грозев, който стана топреализатор със 17 точки и завърши с дабъл-дабъл от 10 овладени борби. С по 16 точки са капитанът Димитър Димитров и Пол Джаксън, 14 отбеляза Никос Дипларос, 13 вкара Мануел Суарес, той има и 8 борби, с 12  и 5 асистенции е Павлин Иванов, 11 точки са в актива на Христо Захариев, с 4 е Илиян Пищиков, 2 има Тошков, в игра не се появи Адел Денг.

За домакините от Шумен най-резултатен с 35 точки е Ишмаел Ел-Амин, с 20 точки е Идову, който има дабъл-дабъл от 11 борби. С двойни показатели от 14 точки и 14 борби е Маркъс Джилбърт.