Балкан отново е на върха! След 3 години тимът от Ботевград спечели отново титлата на България! Титлата е шеста в 75-годишната история на Балкан! Тимът на Небойша Видич надигра в четвъртия мач Рилски спортист с 66-54 и спечели серията с 3-1 победи.

Мачът започна ударно за Балкан със серия 11-2 в първите 5 минути. Нашите стреляха със 100% успеваемост в този момент, въпреки че губеха борбата под коша. Постепенно Рилецо подобри игра и свали разлика, но добро включване от пейката на Уошингтън запази преднината на домакините. Николай Грозев за Балкан 2 минути преди края на първия период, за да направи за първи път в мача 11 точки разлика – 19-8. 7 точки до момента за Балкан имаше Крисчън Джоунс. Станимир Маринов обаче натрупа две лични нарушения в средата на  първия период и се наложи да бъде сменен. До края на периода гостите успяваха да свалят изоставането си на 5 точки при 23-18. Грозев и Митко Димитров също натрупаха по два фаула в началото на втория период. Рилски спортист започна втория период със серия 6-0 , за да стигне до пълен обрат при 23-24 малко повече от 3 минути след начало на втория период. В следващите 4 минути Балкан показа характер и отвърна със серия 15-2, за да поведе отново с двуцифрена разлика. Домакините запазиха добрия ритъм и на почивката се оттеглиха  с 15 точки аванс! 42-27.  Серията нарасна до 19-3, а Рилски нямаше кош от игра повече от 5 минути. Тимът на Небойша Видич запази над 75% успеваемост при стрелбата от средна разстояние, където бе 13/17.

„Зелените“ започнаха второто полувреме с 5-0, за да продължат добрата серия и да поведат с 20! Точки 23 минути след началото на мача. Рилецо обаче извади всички козове, за да намали на 13 точки минута преди края на периода. Важно включване на бърза атака на Крис Минков вдигна 15 малко преди края на частта. До края двата тима допуснаха грешки в атака, а таблото светна 56-41 преди финалните 10 минути.

Трудно бележеха и двата тима през първите 5 минути на частта, като имаха по 2 коша. 3:58 преди края Тройка на Павлин Иванов свали до 9 точки изоставането на гостите при 59-50. Самоковци направиха серия 9-3.  Последва мигновен таймаут за Видич. След него двата тима изпуснаха, а Крисчън вкара за 61-50 минута по-късно. Нашите нямаха кош в ответната минута,  а Рилски вкара за 61-52. Докрая Балкан удържа успеха!!!

Амад Рори бе най-резултатен със 17 точки, а 15 имаше Джоунс. 10 вкара Уошингтън.