Силно представяне за българските бойци от международния турнир (клас А) по таекуондо ITF „ITF Taekwon-Do Sofia Open 2022“ във всички възрастови групи. 310 състезатели от 16 държави участваха в надпреварата, която се проведе в столичната зала „София“. Сред тях имаше много медалисти от световни и европейски първенства. Броят на клубовете от страната и чужбина бе 50.

Клуб „Таек-кион“ взе участие с 13 състезатели. Те спечелиха общо 3 златни, 2 сребърни и 5 бронзови медала.

Моника Богданова и Калин Петков, взеха златото в дисциплината форма. Цветелина Георгиева стана шампион на спаринг в категория 58 кг при девойки старша възраст. Сребърните медалисти са Никол Кожухарова в дисциплината форма  при девойки младша възраст и Моника Богданова при девойки старша възраст на спаринг до 50 кг.

Бронзови медали взеха Никол Кръстанова и в двете дисциплини, Ник Диков на спаринг до 55 кг., Маргарита Геровска в категория над 55 кг. и Калин Петков в категория до 60 кг.

България зае второ място в крайното отборно класиране със спечелени 79 медала. Родните таекуондисти завоюваха 15 златни, 27 сребърни и 37 бронзови медала. На първо място се класира Аржентина, която имаше по-малко медали (71), но повече първи места – 33. Трети в крайното класирани е Румъния с 50 призови места – 15 златни, 18 сребърни и 17 бронзови отличия.

Малките състезатели до 10 години бяха наградени легендата на българския спорт и четирикратен олимпийски шампион по спортна гимнастика Йордан Йовчев.

Плакет за принос в развитието на таекуон-до в България, получи и треньорът на „Таек-кион“ Борислав Витков.

Следващият месец „Таек-кион“ ще бъде домакин на провеждащият се изпит за повишаване на степен над 4 гуп. за трениращи от цялата страна.