Днес в първия полуфинал от държавното първенство по баскетбол за момчета до 16 години, домакин на което е Ботевград, отборът на Балкан с треньор Николай Пеев победи първенеца в група А Дунав Русе със 75-68 (21-14, 17-16, 17-19, 20-19). И утре от 15.00 ч.  в мач за титлата ще играе с победителя от втория полуфинал между БУБА баскетбол и Рилски спортист.

Балканци водеха в резултата близо 35 минути, съперниците им бяха напред само 3, стигна се до две равенства. Въпреки това като цяло срещата бе напрегната. Най-голямата преднина на домакините бе 14 точки при 63-49. Тимът от Русе обаче се държеше близо и 3 минути преди края на мача дори намали само до 1 точка. До края обаче момчетата на Балкан отново взеха преднина и не я изпуснаха до края.

Най-резултатен за победителите с 31 точки бе Александър Гавалюгов. Той е и с най-висок коефициент, въпреки че направи най-много грешки - 8, има и 5 асистенции и 5 тройки от 9 опита.  Кристиян Василев отбеляза 12 точки и е с най-много борби - 7.  С по 10 точки за победата допринесоха Велизар Георгиев и Николай Нецов, със 7 е Стефан Стефанов.

За Дунав с по 16 точки са Теодор Трифонов и Марк Шопов, по 10 вкарахаВикор Благословинов и Емил Найденов.