Отборът на Балкан - момчета до 14 години,  спечели бронз от турнира за  Купата на БФБ. Във мача за третото място в зала "Бойчо Брънзов" момчетата, водени от треньора Иван Коцев, се наложиха над домакина Делфин с 69-66 след оспорван мач с множество обрати.

Двубоят започна оспорвано, а на полувремето Балкан водеше със 7 точки при 35-28. Двата тима си смениха водачеството на няколко пъти в третия период, който завърши при две в полза на бургазлии 50-52. 3 минути и 45 секунди преди края Делфин се откъсна за първи път с 5 точки при 57-62.

Минута и половина след това нашите стигнаха до пълен обрат при 63-62. Делфин изравни за 64-64. Нашите изпуснаха в ответната атака, а 52 секунди преди края домакините обърнаха при 64-66. Последва таймаут за Коцев, а след него Петър Симеонов вкара далечна тройка за 67-66.

Балканци удържаха съперникът без кош докрая и увеличиха до 3 преднина при 69-66 при оставащи 15 секунди. Съперникът изпусна тройка и бе фаулиран, но не вкара и ботевградчани спечелиха срещата.

На отбора му предстои участие във финалния тунрир  от държавния шампионат, който ще бъде от 1 до 5 юли във Варна.