В събота /15 октомври/ в Пловдив се проведе традиционният международен шахматен мемориал ,,Легендарни пловдивски шахматни треньори". Турнирът се състоя в зала ,,България", намираща се в Пловдивската панаирна палата.

Повече от 200 шахматисти - най-силните от България, както и гости от Русия, Украйна, Казахстан, Македония, премериха сили на шахматната дъска. Шахматен клуб ,,Балканъ", воден от треньора Галин Иванов, също бе представен. Шестима ботевградски шахматиста взеха участие в престижното състезание.

При децата до 10 г. Симеон Владимиров отново показа лъвско сърце и отлични шахматни знания. И както преди един месец, спечели сребърен медал, набирайки 4.5 точки от 7 възможни,  изоставайки само на 0.5 точка от победителя.

При големите в категория до 1 400 рейтинг единици Ботевград имаше трима представители - Иван Златанов, доц. Георги Спасов и Борис Борисов. Дисциплината бе ускорен шах с време по 10 минути на участник. Отлично се представи Иван Златанов, печелейки трето място в категорията, завършвайки с 5 спечелени точки. Само малшансът му попречи да е пръв, тъй като и първите двама също завършиха с по 5 точки, но имаха по добър турнирен коефициент.

Доцент Георги Спасов също постигна много добър резултат, набирайки 3.5 точки, и с представяне с около 200 точки над актуалния му международен рейтинг. Борис Борисов се представи под възможностите си, финиширайки с 2.5 точки.

В категория до 1 750 рейтинг единици се състезаваха Захарин Вълчинов и Галин Иванов. И двамата се представиха добре, завършвайки в челните места на категорията. Захарин постигна резултат от 4 точки, а Галин 4.5, като пърформансът и на двамата бе над актуалния им международен рейтинг.

С отбора за турнира като гост пътува и най-реномираният шахматен треньор в страната - международен гросмайстор Владимир Димитров.

Президентите на ШК,,Балканъ" Ботевград - Дамян Маринов и Константин Лазаров, изразяват задоволството си от факта, че макар и на крехка възраст и въпреки трудностите, съпътстващи тренировъчния процес, клубът заема трайно и постоянно място сред елита на шахмата в България и се състезава успешно срещу клубове с десетилетна история и успехи.