Тази вечер в мач от 9 кръг на НБЛ баскетболистите на Балкан постинаха категоричен успех при гостуването си на Шумен. Те спечелиха с 88-63.

Първата четвъртина бе за Балкан, който я взе с 10 разлика - 24-14. Последва обаче традиционно много слабата от последните мачове втора част.. Зелените я загубиха с 14-25 и на полувремето домакините от Шумен водеха, макар и само с 1 точка - 39-38.

След почивката воденият от Преслав Пешев тим на Балкан затегна отново редиците си и след третия период имаше двуцифрена преднина от 12 точки - 63-51.  Три минути след началото на четвъртия разликата премина двайсет точки - 75-53. Две минути по-късно вече бе 27 - 82-55. Последната сирена прозвуча при 88-63 за Балкан.

В тази среща за Балкан отново не игра невъзстановеният Калвин Годфри. Топреализатор за победителите стана Христо Захариев с 22 точки, който бе близо до дабъл-дабъл с овладените 9 борби под двата коша. С една по-малко - 21, е Никос Дипларос, той е със 7 борби. С дабъл-дабъл от 16 точки и 10 борби е Мануел Суарес, 14 точки отбеляза Павлин Иванов. Със 7 точки и 9 овладени борби е Николай Грозев, 4 точки, 7 асистенциии 5 борби са в графата на Димитър Димитров, по 2 точки за успеха прибавиха Михаил Гавазов и Александър Гавалюгов.

За домакините от Шумен със 17 точки е Николай Георгиев, 14 има Майк Адеумни, с 11 е Георги Кендеров