Момчетата на Балкан до 15 години стартираха по чудесен начин участието си в първия турнир от Младежката Евролига за тази възраст, домакин на който е унгарският град Секешфехервар. В първия си мач днес те се наложиха над словенския Айдовшчина след продължение със 72-70 (10-24, 20-18, 16-3, 14-15, 12-10).

Балканци не започнаха добре и след първата част имаха пасив от 14 точки. След втората намалиха изоставането си само с 2 точки и на полувремето губеха с 42-30. След почивката обаче воденият от Иван Коцев тим на Балкан спечели третата четвъртина с убедителното 16-3, в последния период се играеше кош за кош и след равенство в редовното време 60-60 се стигна до петминутно продължение.

Драматични бяха и допълнителните пет минути. Когато оставаха 8 секунди, Айдовшчина поведе с 1 точка - 70-69. Веднага след това обаче последва точен изстрел зад дъгата на Цветомир Миков - 72-70 за Балкан, когато имаше 5 секунди до последната сирена. Опитът за три точки на съперника се оказа неуспешен и момчетата на Иван Коцев се поздравиха с тази много трудна, но заслужена победа.

Александър Дурев стана топреализатор с 26 точки. С дабъл-дабъл от 22 точки и 12 борби е Егор Менохин, Цветомир Миков има 16 точки и 8 борби, по 4 точки добавиха Васил Василев и Георги Стойков.

Тази вечер е втората среща на Балкан - от 19 часа играе със словашкия Приевидза. Всички срещи могат да се гледат в ютюб канала на надпреварата.