Пред над 6100 зрители в собствената си зала “Пионир” сръбският гранд Партизан се наложи над гостуващия тим на Реал Мадрид с 81:77. По този начин “гробарите” се реваншираха за загубата с 60:61 в Истанбул преди седмица, докато “кралския клуб” записва първо поражение в груповата фаза на Евролигата.

Александър Расич бе най-полезен за успеха на своя тим с 18 точки, 2 борби и 2 асистенции. Миленко Тепич наниза 16 точки и направи 5 асистенции, а Новица Величкович добави 13 точки и 6 борби. Серхио Лул бе най-резултатен в срещата с 19 точки, докато Куинтън Хоусли завърши с 14 точки и 8 борби.

Срещата започна значително по-добре за домакините, които само след първите 10 минути постигнаха комфортен аванс от 8 точки, при 21:13, а на почивката водеха с 44:38. През третите 10 минути гостите от Мадрид направиха пълен обрат, повеждайки с минималното 59:57, но в заключителната част играчите на Партизан показаха по-стабилни нерви, налагайки се с крайното 81:77.