Барселона победи Реал в „Ел Класико” с 2:0 след голове на Самуел Ето’о и Лионел Меси. Гостите от Мадрид и най-вече вратарят Икер Касиас удържаха равенството до 82-ата минута, когато Даниел Алвеш центрира отдясно, в наказателното поле Карлес Пуйол се пребори за топката и я отклони с глава за Ето’о, който с удар от въздуха вкара за 1:0. Каталунците осигуриха успеха си в последната минута на мача, когато Ето’о изведе Меси сам срещу Касияс отдясно и аржентинецът изкусно прехвърля вратаря. Фабио Канаваро се опита да изчисти, но само довкара топката в мрежата.

В 69-та минута Ето о изпорти дузпа в полза на Барселона. Победата увеличи преднината на Барселона пред Реал на 12 точки. Каталунците са на първо място в класирането на 8 точки пред Валенсия, докато "белият балет" е на 5-о място.