В последната среща от втория турнир на EYBL в румънския град Плоещ отборът на Балкан - момчета до 17 години, победи германския Уилкатс Хамбург със 79-55 (30-10, 17-13, 18-15, 14-17). Така те завършиха турнира с 3 победи и 1 загуба.

Александър Гавалюгов бе избран в идеалната петица на турнира.

А общият им баланс от двата турнира - в Хамбург през есента и този в Плоещ, е 6 победи и 2 загуби. Какво е мястото им в крайното класиране ще стане ясно след изиграването на последните 5 мача, които са днес и утре. Досега с по 1 загуба са румънските Щиинца и Петролул Плоещ, които играят утре в последната среща от турнира.

Момчетата на Мирослав Ралчев започнаха мощно и спечелиха първата четвъртина с 20 точки разлика - 30-10. Това предопредели до голяма степен изхода на мача. На полувремето Балкан имаше аванс от 24 точки - 47-23. След третия период прибави още 3 точки към актива си - 65-38. В последната част срещата се доиграваше, крайният резултат е 79-55 за Балкан.

Александър Жилев бе най-резултатен за Балкан с 22 точки за 24 минути на полето- със стопроцентова стрелба за 2 точки - 11 от 11, той има и 7 борби и 4 отнети топки. С дабъл-дабъл от 19 точки и 11 асистенции е Александър Гавалюгов. Близо до дабъл-дабъл бе и Кристиян Василев с 13 точки и 9 овладени топки. С 9 точки, 5 борби и 5 асистенции е Велизар Георгиев. С по 5 точки са Николай Нецов и Виктор Груев, по 2 добавиха Калоян Живков, Карлос Антов и Виктор Димитров.

За тима от Хамбург с 15 точки е Матиас Бланк, 13 вкара Матю Лей, с 11 е Едвин Нгверуме.