В последната среща от предпоследния кръг от второто завъртане Балкан спечели гостуването си на Академик Пловдив със 74-70 (20-18, 18-17, 15-19, 21-16). Успехът затвърди Балкан на второто място, което отдавна е окупирано от него, докато шансовете на Академик Пловдив за попадане в първите 8 вече не са големи.

Победата на Балкан никак не бе лесна. Зелените започнаха добре, в 4-та минута поведоха с 13-4, минута по-късно резултатът бе 18-7. Но до края на частта домакините свалиха изоставането си до 2 точки - 18-20, след като спечелиха цели 7 борби в нападение.

Минута след началото на втората четвъртина Академик изравни 23-23, а след това и поведе с 27-25 с два поредни късметлийски коша. Балканци си върнаха преднината - в 18-та минута поведоха с 5 разлика - 38-33. Именно тогава обаче лоша контузия получи Никос Дипларос, който стъпи накриво и не можа да играе до края на мача.

Домакините започнаха третата част с много силна серия от 14-4 и три минути преди нейния край имаха аванс от 7 точки - 49-42. В този момент стрелбата на Балкан за 3 точки бе едва 3 от 17. Балканци успяха да изравнят 51-51 минута преди края на периода, който завърши с 1 точка повече за Академик - 54-53.

В първите три минути на последната четвъртина балканци поведоха с 59-56, като до този момент срещу тях бяха отсъдени цели 5 нарушения срещу нито едно на Академик. В ролята на плеймейкър заигра Павлин Иванов и при оставащи 2 минути и 27 секунди Балкан водеше с 5 - 63-68. Академик върна 3 точки, Петър Златанович взе таймаут, а когато оставаха 41 секунди, балканци отново имаха 5 точки преднина - 71-66. Последва обаче досадна грешка при вкарването на топката и домакините вкараха. Но в ответната атака Илиян Пищиков показа завидно хладнокръвие и отбеляза тройка, в последните секунди вкара още 2 точки за победата със 74-70.

За Балкан поредния дабъл-дабъл направи Мануел Суарес - 19 точки и 12 борби. Много силно игра Павлин Иванов, който отбеляза 16 точки, има и 6 асистенции, направи 7 грешки, а Балкан има цели 21. Капитанът Митко Димитров е с 12 точки и 6 овладени топки. Илиян Пищиков има 8, с 6 е Дипларос, 5 има Николай Грозев, 2 добави Маринчешки.

За Академик най-резултатен с 22 точки бе Джайлин Минет, с 11 е Томислав Минков.