Баскетболният отбор на Балкан завърши успешно гостуването си на Спартак Плевен. Зелените спечелиха след продължение с 88-81 (12-20, 19-18, 20-23, 24-14, 13-6). И направиха чудесен подарък за 29-тия рожден ден на своя съотборник Николай Грозев.

Победителите направиха силна последна четвъртина, която спечелиха с 24-14 и стигнаха до равенство в редовното време. Павлин Иванов вкара тройка за 75-73 за Спартак, а 12 секунди преди края също той донесе равенството в редовното време след два точно изпълнени наказателни удара за 75-75.

В допълнителните пет минути балканци бяха по-добрият отбор и след първите две минути дръпнаха с 81-75. И до края на изпуснаха водачеството, спечелвайки мача сд 88-81.

Иначе до последната част срещата не вървеше добре за Балкан. Загубиха първата четвъртина с 8 разлика - 12-20. На полувремето изоставаха със 7 точки - 31-38, а след третата част губеха с двуцифрена разлика - 51-61. Две минути след началото на последната домакините имаха аванс от 13 точки - 66-53. До края обаче със силна игра и пределна мотивация балканци доведоха нешата до равенство в редовното време, а след това бяха по-добри в петминутното продължение.

Много силен мач изиграха Димитър Димитров и Мануел Суарес. И двамата завършиха с по 23 точки, като направиха дабъл-дабъл. Капитанът е с 13 борби и 3 отнети топки, като игра всичките 45 минути, Суарес има 12 овладени борби под двата коша.  С дабъл-дабъл е и Павлин Иванов. Той завърши с 11 направени завършващи подавания  и 12 отбелязани точки - всичките през последните десет минути и в продължението. Александър Гавалюгов вкара 10 точки - със 7-8 от наказателната линия за 18 минути на полето. Със 7 точки е Илиян Пищиков, с 5 е Константин Тошков, с 4 точки в деня на рождения си ден е Николай Грозев, с толкова е и Димитър Маринчешки.

За Спартак най-резултатен с  23 точки е Хайнс-Джоунс.  Със 17 точки е Станимир Маринов, Седариан Рейнс има 12. Всички останали са с едноцифрени показатели.

От последния 22 кръг от второто завъртане в НБЛ остава още един мач - между Ямбол и Черноморец.