Днес в предпоследния си мач от първата фаза на Югозападната трета лига футболният отбор на Балкан спечели гостуването си на дубъла на Септември с 2-0. И с актив от 37 точки е на третото място, от което не може да бъде изместен след последния кръг, в който е домакин другата събота на Левски Раковски.

Павел Петков откри резултата в полза на Балкан в 15-та минута. Пет минути след началото на второто полувреме Балкан вече водеше с 2-0 след автогол на сина на Люболав Пенев - Никълъс Пенев.

Срещата бе доста оспорана, младите играчи на тима от столицата се опитаха да се противопоставят на Балкан, но не успяха. Неприятен инцидент стана през първото полувреме, когато Дейвид Йорданов от Балкан получи силен удар с лакет в главата и бе откаран по спешност в Пирогов със съмнения за комоцио.

В другите мачове от днес: Сливнишки герой - Чавдар Етрополе 1-1, Левски Раковски - Пирин ГД 2-4, Ботев Ихтиман - Банско 1-2