В четвъртък късно вечерта вторият отбор на Балкан игра с Политехника в мач от първенството на ББЛ А група Запад. В тази среща треньорът Мирослав Ралчев не можеше да разчита на двама от лидерите на тима - Илиян Пищиков и Александър Гавалюгов.

Младите балканци започнаха добре и натрупаха двуцифрена разлика, до края на първата част Политехника я намали до 5 точки - 24-19. В останалите три части значително по-опитният тим от София  се справи по-добре със задачите си. Спечели втората четвъртина с 26-15, след това и третата с 16-9. Последната четвъртина бе равна - 17-17, за крайното 78-65 за Политехника.

Кристиян Василев бе най-резултатен за Балкан с 19 точки, Стефан Михайлов отбеляза 17, с 11 е Николй Нецов, 10 вкара Велизар Георгиев. За Политехника най-резултатен с 22 точки бе Стефан Георгиев - Торо, Омар Ел Аюб вкара 16.

Във временното класиране Балкан-2 е на четвърто място с 13 победи и 6 загуби. С 13 победи е и ЦСКА-2, който е с мач повече. Лидер със 17 успеха и 2 поражения е Миньор 2015, втори е Спортист Своге с 16-3.