В първия си мач от първата десетка на Югозападната трета лига Балкан бе домакин на Кюстендил. Завърши наравно - 1-1, въпреки че доминираше през по-голяма част от мача.

На игрището на Герена балканци първи стигнаха до гол още в 9-та минута. Александър Асенов засече топката с глава в мрежата на гостите след отлично центриране на Павел Петков. Балкан бе близо до втори гол в 16-та минута, когато Николай Миков сам срещу вратаря би в краката му, а повторният му удар също бе спасен.

Гостуващият тим стигна до равенство в 22-та минута, когато голмайсторът на отбора Марио Евтимов наказа грешка в отбраната на домакините и мушна топката в мрежата.

Второто полувреме премина при пълно териториално превъзходство на Балкан. Към края на мача жълто-зелените имаха няколко положения за гол през две минути, но нямаха късмет.

В 76-та защитник изпревари Миков за части от секундата и му попрели да нанесе точен удар. Две минути по-късно вратарят с мъка спаси удар на Павел Петков, а в 80-та стори същото и след удар на Йордан Дамянов, а след още две минути удар на Калоян Бонев мина на сантиметри покрай гредата.

Така Балкан все още няма победа над Кюстендил в Югозападната трета лига. Това е второто равенство между двата тима, първото бе при гостуване в Кюстендил.

В другите мачове от днес: Марек - Септември Симитли 2-0, Чавдар Етрополе - ЦСКА II 1-0, Сливнишки герой - Вихрен 1-2.