Футболистите на Балкан записаха поражение в последния есенен кръг на Югозападната трета лига. В събота на стадион Осогово в те загубиха от домакините от Кюстендил с 1-0.

Единственото попадение стана в 84-та минута, когато при едно центриране топката премина през няколко чифта крака на играчи на Балкан и Марио Евтимов не остави шанс на страхотно пазилия до този момент вратар Костадин Котев, който в 39-та минута спаси дузпа за домакините. След това Балканци опитаха щурм, но той не донесе нищо пред вратата на домакините.

Най-чистото положение за Балкан бе пропиляно в 50-та минута, когато Николай Цветков- Демона не можа да вкара дузпа, като би над гредата.

Сериозни глоби за Балкан

С парични глоби по 3 параграфа от дисциплинарния правилник  в размер на 1650 лева бе наказан футболният отбор на Балкан след домакинския мач с Вихрен, който завърши 2-2. Най-високата - от 1250 лева, е за удар на длъжностно лице. Този инцидент е станал след края на мача. Останалите две глоби са за обидни реплики.

Освен с парична глоба, Балкан бе лишен и от домакинство за една среща.

За прояви в същата среща играчът на Вихрен Димитър Петков- Макето е със спрени състезателни права за 1 година.