В първата си среща плейофната четвъртфинална серия на Българската баскетболна лига Запад, играна днес в  зала Триадица, вторият отбор на Балкан спечели срещу Фаб Файв със 79-75 (23-14, 25-13, 16-22, 13-26). Вторият мач е след няколко дни - на 27 април, отново в Триадица. Играе се до две победи.

Балканци изиграха много силно първо полувреме. Спечила началната четвъртина с 23-14. Във втората продължиха да доминират и разликата в тяхна полза премина двайсетте точки - резултатът на полувремето бе 48-27 в тяхна полза, като бе достигнала до 25 при 48-23..

Играта им през второто полувреме обаче бе коренно различна. С доста отслабена защита те позволиха на своя съперник постепенно на започне да намалява разликата. И 33 секунди преди края тя вече бе само 1 точка в полза на Балкан - 73-74.  Кош на Гавазов даде 3 точки аванс 78-73 при оставащи 16 секунди. Стигна се до размяна на наказателни удари, като в крайна сметка 7 секунди до края балканци бяха точни на два пъти от наказателната линия за крайното 79-75.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен с 24 точки, той бе близо до дабър-дабъл с 9 асистенции. Стефан Михайлов вкара 18 точки, с 15 и 9 борби е Михаил Гавазов, Кристиян Василев отбеляза 10.

Много силен мач за Фаб Файв изигра бившият играч на Балкан Мартин Горунов. Той завърши със страхотен дабъл-дабъл от 28 точки и цели 18 борби.