В зала Триадица вторият отбор на Балкан спечели срещу третия в класирането Фаб Файв с 90-71 (21-18, 17-16, 26-22, 26-15). И запази първото място във временното класиране на ББЛ А група Запад с 16 победи и 4 загуби. Със същия актив е вторият Миньор Перник, трети е Фаб Файв с 15 победи и 5 поражения.

Срещата бе оспорвана през първите две части, на полувремето Балкан водеше с 38-34. През второто полувреме воденият от Мирослав Ралчев тим доминираше и спечели с категоричното 90-71. Балкан водеше в резултата 30 минути, Фаб Файв бе напред близо 7 минути.

Михаил Калинов бе най-резултатен за Балкан с 18 точки, има и 7 асистенции. Със 17 точки е Михаил Гавазов, той има и 7 борби и 7 завършващи подавания, направи 6 грешки. С 16 точки е Иво Корестилов, той овладя 5 борби. Кристиян Василев вкара 10 точки, със 7 е Стефан Михайлов, двамата имат по 7 овладени топки, с 4 точки е Марк Шопов, по 2 добавиха Тихомир Николов, Карлос Антов и Николай Нецов.

За Фаб Файв топреализатор с 21 точки е Георги Кръстев, Камен Атанасов вкара 13, с 11 е Ангел Пейчинов.