Днес в третата среща от полуфиналната плейофна серия баскетболистите на Балкан спечелиха гостуването си на ЦСКА с категоричното 85-70 (27-21, 14-19, 22-16, 20-14). И поведоха с 2-1 победи.

Четвъртата срещата между двата тима е в петък, 19 май, отново в София и отново от 19.00 ч.

Балканци превъзхождаха в по-голяма част от мача. Спечелиха първата четвъртина с 27-21. На полувремето домакините се приближиха само до 1 точка - 40-41. Но зелените изиграха много силно второ полувреме, резултатът от което е красноречив - 44-30, и победа в мача с 85-70.

Петима от Балкан отбелязаха десет и повече точки. Много силен мач изигра Пол Джаксън, който стана топреализатор с 21 точки, като вкара половината си стрелби от игра и е със 7-9 от наказателната линия. Адел Денг реализира 17 точки с 3 тройки от 6 опита. Павлин Иванов вкара 15 точки и направи цели 8 асистенции. Силно игра и Христо Захариев с 14 точки, Мануел Суарес, който още първото полувреме увисна с 3 фаула, има 11.  С по 3 точки за успеха допринесоха Николай Грозев и Димигтър Маринчешки.

За ЦСКА с 20 точки е Брендън Йънг, с 12 точки и 7 борби е Таменанг Чо, 11 токи вкара Зейн Ноулс.

За Балкан отново не се появи в игра капитанът Митко Димитров, за ЦСКА пак не играха Венци Петков и Драган Зекович.