Днес в зала "Георги Христов" в първата среща от баража за участие във финалния турнир отборите на Балкан и Шумен завършиха при равен резултат - 67-67. Втората среща между двата тима е в четвъртък в Шумен. Който победи в нея, ще бъде участник във финалния турнир.

Срещата бе доста оспорвана през цялото времетраене на мача. Първото полувреме бе равностойно, завърши с една точка преднина за Шумен. След  почивката воденият от Янко Янков тим на гостите се откъсна и в 26-та минута стигна до двуцифрена преднина - 38-49, но до края на частта момчетата на треньора Иван Коцев намалиха изоставането си до 3 точки - 49-52.

В последната четвъртина шуменци поддържаха малка преднина - 57-59 в 34-та минута, 61-63 в 36-та. Младите балканци обаче излязоха напред с 1 точка - 64-63, когато оставаха 1 и 50 секунди.  Шумен отново поведе, но тройка на Балкан в последната атака фиксира равенството - 67-67. По регламент в два мача на отстраняване това бе и крайният резултат.