Съставеният предимно от футболисти на Балкан отбор на България стана победител в своята предварителна група на европейското първенство за железничари - УСИК, което се провежда в Албена. Треньор на отбора за трети пореден път е наставникът и президент на ФК Балкан Иван Редовски.

В първия мач във вторник България постигна разгромна победа над Дания с 15-0. Пет гола отбеляза Здравко Атанасов, 4 реализира Павел Петков, два вкара Николай Миков, по веднъж се разписаха Калоян Бонев, Мирослав Начев, Марио Войнов и Йордан Дамянов. Преди десет години - през 2013, на същото европейско първенство Иван Редовски - тогава като футболист, вкара 4 гола за победата над Дания с 9-4.

Днес във втората среща от групата България победи Германия с 4-1.  Българите водеха на полувремето с 3-0. Първия гол вкара Мирослав Начев с глава след центриране на Павел Петков. 2-0 направи Марио Войнов с много красив гол. Здравко Атанасов бе автор на третото попадение. През второто полувреме германците намалиха на 3-1, но след това крайното 4-1 фиксира Павел Петков.

Утре от 17.00 ч. в единия полуфинал България ще играе с втория от другата група - Словакия. В другия се срещат първия - Франция, и Германия.