Отборът на България се наложи над Словакия в първия си мач от европейското първенство по футбол за железничари, което се провежда в Сочи. Българите победиха с 3-1, след като на полувремето водеха с 2-0, а в началото на второто увеличиха до 3-0. До края на срещата словаците върнаха един гол.

Два гола за победителите отбеляза играещият треньор Иван Редовски, третия вкара Мартин Кушев, за Словакия точен бе Лукаш Видо. Мачът се игра на централното игрище на оздравителния комплекс Спутник.

България със следния стартов състав: Ивайло Върганов, Иван Иванов, Борис Райчев, Димитър Зайков, Георги Иванов, Александър Миков, Светослав Георгиев, Ивайло Бояджиев, Здравко Атанасов, Иван Редовски, Мартин Кушев.

В другата среща от групата домакините от Русия се наложиха над Германия с 1-0.

В група Б Беларус победи действащия европейски шампион Франция с 1-0, а Белгия срази Чехия с 3-1.

Във всички мачове от първия ден на европейското за железничари играчите бяха с траурни ленти, тъй като ден преди това почина внезапно генералният секретар на USIC Мартин Вестербик.

В сряда тимът на България ще играе втория си мач от предварителната група. Негов съперник ще бъде Германия, а в четвъртък българите срещат домакините от Русия.