Тази вечер в мач от последния щкръг на първото завъртане баскетболистите на Балкан претърпяха пето поражение в НБЛ. Те отстъпиха при гостуването на последния в класирането Академик Пловдив със 75-73 (20-15, 17-30, 16-20, 22-8).

Домакините взеха първата част с 20-15. В следващите две обаче зелените доминираха и натрупаха двуцифрена преднина - след третата част резултатът бе 65-53 за Балкан. В последния период обаче направиха твърде много пропуски и грешки. Три минути преди края водеха с 6 разлика - 73-67. Последваха две тройки на домакините - първо на Н. Маринов, след това на М. Маринов и резултатът стана равен 39 секунди преди сирената. Нова грешка на Балкан позволи на Академик да отбележи кош, който се оказа последен в мача за крайното 75-73.

Димитър Димитров бе най-резултатен с 20 точки, овладя и 9 борби. С 10 точки и 9 борби при дебюта си за Балкан е Йордан Минчев. Девин Харис реализира 9 точки, с по 8 са Липс и друият дебютант Йонас Бергстед.

За Академик с по 14 точки са Къмингс и Маккол, с 12 е Николай Маринов.